Polskie Radio
Section05
Piotr Semka

Piotr Semka: należy się zastanowić, czy propozycja Borysa Budki ws. wyborów jest zgodna z konstytucją

- Jest dużo wątpliwości w związku z tym, czy metoda przedłużania - czysto politycznego - stanu wyjątkowego, aby "dożeglować" do maja 2021 roku, jest zgodna z duchem konstytucji. Aby przełożyć wybory, trzeba zmienić konstytucję - powiedział w Polskim Radiu 24 Piotr Semka, publicysta tygodnika "Do Rzeczy". Gościem audycji był także Tomasz Krzyżak z "Rzeczpospolitej". 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wybory prezydenckie 2020 konstytucja polityka Platforma Obywatelska koalicja obywatelska Piotr Semka

Piotr Semka: PiS ma rację mówiąc, że głosowanie korespondencyjne jest możliwe do przeprowadzenia

- Jarosław Kaczyński bardzo chce terminu 10 maja, bo dla PiS to naturalny termin - powiedział w Polskim Radiu 24 Piotr Semka, publicysta "Do Rzeczy", odnosząc się do dyskusji dotyczącej terminu wyborów prezydenckich. - Stan wyjątkowy to byłby czas zawieszenia, czas wygodny dla opozycji - dodał.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Piotr Semka Krzysztof Świątek Koronawirus w Polsce wybory prezydenckie 2020 polityka

Semka: likwidacja mediów publicznych, to od wielu lat ulubiony temat liberałów

- Od pewnego czasu pojawia się pytanie czy telewizja publiczna jest wartością publiczną. Ja twierdzę, że jest i utrzymuje równowagę medialną, a także informuje o niektórych faktach, o których w innym przypadku się byśmy nie dowiedzieli - powiedział w Polskim Radiu 24 Piotr Semka, publicysta "Do Rzeczy". 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA ustawa medialna media publiczne TVP Jacek Kurski Piotr Semka Antoni Trzmiel

"Popełnia rozmaite błędy, które zaskakują". Piotr Semka o Szymonie Hołowni

- Szymon Hołownia wiele lat był dziennikarzem. Oto jego sztab lub on sam wykreśla bardzo dużą część wywiadu Onetu z nim, a jeśli wierzyć dziennikarzom, nawet próbowano zmieniać pytania. Nie najlepiej idzie mu kampania - mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Semka.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Polskie Radio 24 Antoni Trzmiel Piotr Semka kampania wyborcza wybory w Polsce wybory prezydenckie wybory prezydenckie 2020 Szymon Hołownia onet

Semka: w dzisiejszej polityce nie ma innej rzeczywistości niż medialna

- Każda partia i każdy poseł powinni mieć świadomość, że każda dwuznaczna rzecz może w rzeczywistości medialnej przesłaniać poważniejsze rzeczy. Pozorne drobiazgi przekładają się potem na porażkę w wyborach - powiedział w Polskim Radiu 24 Piotr Semka z "Do Rzeczy".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka kampania prezydencka wybory prezydenckie 2020 Andrzej Duda Prawo i Sprawiedliwość Joanna Lichocka Platforma Obywatelska Piotr Semka Antoni Trzmiel

Antoni Macierewicz: program Zjednoczonej Prawicy kontynuacją dorobku Jana Olszewskiego

- Jan Olszewski pokazał, że program niepodległościowy przynosi sukcesy, zwłaszcza społeczno-gospodarcze, ale też polityczne. Dzisiejszy program Zjednoczonej Prawicy jest kontynuacją dorobku Jana Olszewskiego - powiedział w Polskim Radiu 24 Antoni Macierewicz, wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  Antoni Trzmiel Piotr Semka POLSKA Jan Olszewski historia Polski Antoni Macierewicz

"Życie z duszą". Wybielanie Stalina i Armii Czerwonej w mentalności rosyjskiej

Od kilku tygodni trwa niepokojąca ofensywa Rosji wymierzona w Polskę. Prezydent Władimir Putin chce przedstawiać II Rzeczpospolitą jako winną wybuchu II wojny światowej, za wszelką cenę wybielając Józefa Stalina, Armię Czerwoną i Związek Sowiecki. O mentalności rosyjskiej i rosyjskim podejściu do historii w kontekście współczesności mówił w audycji "Życie z duszą czy bez" publicysta Piotr Semka.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Piotr Semka Filip Memches polityka historyczna Rosja

Wizyta Władimira Putina w Jerozolimie – komentarze publicystów

– Można dywagować, że gdyby na Światowym Forum Holokaustu obecny był prezydent Andrzej Duda, to w przemówieniu Putina mógłby pojawić się wątek Polski. Grudniowe zagranie Moskwy i cała seria wypowiedzi atakujących Polskę były obliczone na różne scenariusze, w zależności od tego, jak zareaguję polskie władze – ocenił publicysta Filip Memches wystąpienie prezydenta Rosji w Jerozolimie.
Zobacz więcej na temat:  Trójka społeczeństwo Piotr Semka Klub Trójki Maria Przełomiec Tomasz Wróblewski Filip Memches Władimir Putin Rosja hitlerowskie obozy koncentracyjne Auschwitz Jerozolima Izrael II wojna światowa