Polskie Radio
Section05
historia warszawy

Maciej Świrski: nie mamy innych wrogów, jak Rosja

- Polska jest państwem frontowym NATO, tak jak kiedyś Niemcy. Mamy z Rosją wspólną granicę, jesteśmy na linii frontu - powiedział w Polskim Radiu 24 Maciej Świrski, historyk, założyciel i prezes Reduty Dobrego Imienia. - Słowa Władimira Putina skierowane do Polski należy bezpośrednio odczytywać w kontekście NATO. Chodzi o wybicie Polski z NATO - dodał rozmówca Tadeusza Płużańskiego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 II wojna światowa Warszawa zbrodnie wojenne nazizm HISTORIA historia Polski historia warszawy

Na tropie śladów Powstania Warszawskiego. Krew, skrytki konspiracyjne…

Minęło 75 lat od Powstania Warszawskiego, a my nadal odnajdujemy ślady, które pozostawiali po sobie polscy bohaterowie tamtych tragicznych wydarzeń. Do dziś w warszawskich kamienicach można natrafić na krew powstańców czy skrytki, w których ukryto ważne dokumenty lub broń.
Zobacz więcej na temat:  Roman Czejarek Małgorzata Głogowska II wojna światowa Powstanie Warszawskie historia Polski historia warszawy

Powstanie Warszawskie. "Przetrwała nasza tożsamość"

- Gdyby nie Powstanie Warszawskie, to nie mielibyśmy tyle siły jako naród, by robić kolejne przewroty: Poznań '56, czy Grudzień '70 - mówił w Polskim Radiu 24 Andrzej Rafał Potocki z “Sieci”. Do wydarzeń z 1 sierpnia 1944 roku odnieśli się też Jacek Liziniewicz z“Gazety Polskiej” oraz Tomasz Truskawa ze Stowarzyszenie Wolnego Słowa.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 historia warszawy Powstanie Warszawskie II wojna światowa