Polskie Radio
Section05

Wiadomości z kraju

Sutkowski: fala pandemii dramatycznie się rozpędza, trzeba się szczepić

- Na świecie wykonano już 6 mld szczepień. Ratują życie i zdrowie, a liczba niepożądanych oddziaływań jest znikoma - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia doktor Michał Sutkowski z Kolegium Lekarzy Rodzinnych. Apelował o zaufanie do lekarzy, którzy potrafią odpowiednio kwalifikować pacjentów do szczepień.
Zobacz więcej na temat:  koronawirus POLSKA szczepienia zdrowie Koronawirus w Polsce epidemia COVID-19 Michał Sutowski Magdalena Ogórek

Najcenniejsi prezesi polskich firm. "Parkiet": szef KGHM, a potem długo, długo nikt

Według najnowszego raportu firmy Martis Consulting "Wycena polskich menedżerów", wartość dziesięciu najcenniejszych prezesów jest zdecydowanie wyższa niż rok temu. "Najmocniej statystykę podbija jedna osoba: Marcin Chludziński z KGHM. Przypada na niego aż 1,85 mld zł" - czytamy w dzienniku gospodarczym "Parkiet".
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA firma prezes wycena firmy KGHM Polska Miedź LPP Orlen biznes

Dr Gajewski o debacie nt. Polski w PE: wszystko wskazuje na to, że nikt nie chce wyrzucać Polski z UE

- Widać wyraźnie - co pokazują konkluzje, atmosfera i głosy szefów poszczególnych państw i rządów - że Polski nikt nie chce z UE wyrzucać - mówił w Polskim Radiu 24 dr Sebastian Gajewski (Centrum im. Daszyńskiego). Gośćmi "Debaty poranka" byli także Jerzy Mosoń (Fundacja Fibre) i Maciej Kożuszek ("Gazeta Polska").  
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Unia Europejska Polska w Unii Europejskiej Parlament Europejski Komisja Europejska Polskie Radio 24

"Drugiej szansy na rozmowy dwustronne nie będzie". Niedzielski o negocjacjach z medykami

- Medycy z białego miasteczka otrzymali bardzo dobrą ofertę porozumienia. Niestety, odrzucili je i sami zakończyli rozmowy, jak więc mówić o kolejnych? Drugiej szansy na rozmowy dwustronne nie przewiduję. Ale zaproszenie na rozmowy w ramach zespołu trójstronnego pozostaje aktualne - pokreślił minister zdrowia Adam Niedzielski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka protest służba zdrowia Adam Niedzielski Ministerstwo Zdrowia

"Czas Donalda Tuska minął". Prof. Kazimierz Kik o wynikach wyborów w PO

- W Platformie Obywatelskiej niewiele drgnęło po przyjściu Tuska, ponadto wewnątrz partii budzi się opór. To nie jest partia Donalda Tuska, a jeśli będzie chciał z PO robić swoją partię, to może się bardzo nieprzyjemnie rozczarować, jeśli chodzi o wyniki wyborów - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Kazimierz Kik, politolog z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Trybunał Konstytucyjny Donald Tusk Mirosław Skowron

Pracownicze Plany Kapitałowe przyciągają kolejnych uczestników. Wszystkie fundusze osiągnęły dodatkowe zyski

Polacy powoli przekonują się do oszczędzania wspólnie z pracodawcą i państwem. Do Pracowniczych Planów Kapitałowych dołączają wciąż nowe osoby, również te, które wcześniej złożyły rezygnację z udziału w programie. Urząd Komisji Nadzoru Finansowego udostępnił dane z II kwartału 2021 r.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA finanse osobiste oszczędzanie Pracownicze Plany Kapitałowe KNF

Minimalna stawka podatku dla globalnych firm coraz bliżej. Trwają prace techniczne na forum OECD

- Reforma międzynarodowego systemu podatkowego przewiduje, że globalne przedsiębiorstwa będą podlegać minimalnej stawce podatkowej w wysokości 15 proc. od 2023 r. - tłumaczy wiceminister finansów Jan Sarnowski, odnosząc się do międzynarodowych ustaleń dotyczących walki z unikaniem opodatkowania.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA finanse publiczne podatki korporacja Ministerstwo Finansów OECD Unia Europejska