X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
rozwój

"Ściana wschodnia" jednym z biedniejszych regionów UE

Pięć polskich regionów jest w gronie najbiedniejszych w Unii Europejskiej - tak wynika z podsumowania Eurostatu. Unijny urząd statystyczny wyodrębnił dwadzieścia jeden regionów z rocznym dochodem PKB na głowę mieszkańca poniżej 50 procent średniej unijnej. W tym gronie znalazły się: województwo lubelskie, gdzie wypracowuje się 47 proc. unijnego średniego PKB, podkarpackie i podlaskie - po 48 proc. oraz warmińsko-mazurskie i świętokrzyskie (po 49 proc.). Co jest tego powodem?
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska eurostat rozwój budżet ue budżet unijny

"Ludzie chcą jeździć samochodami elektrycznymi"

W najbliższym czasie rząd powinien przyjąć projekt ustawy o elektromobilności. W Polsce w pierwszej kolejności elektryfikowany ma być transport publiczny, a do 2025 roku do drogach ma jeździć milion elektrycznych pojazdów. – Mamy już dwa polskie autobusy elektryczne. Mówimy o nowym rynku - aut napędzanych w oparciu o paliwa alternatywne. Rolą państwa jest stworzenia warunków prawnych i finansowych, by warunki wejścia na rynek były właściwe – mówił w audycji 24 Pytania wiceminister rozwoju Jerzy Kwieciński.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA rozwój Ministerstwo Rozwoju Mateusz Morawiecki PiS Prawo i Sprawiedliwość