Polskie Radio
Section05

Wiadomości ze świata

77. rocznica Powstania Warszawskiego. Biało-czerwona flaga z kotwicą zawisła w Nowym Jorku

Biało-czerwona flaga z kotwicą Polski Walczącej zawisła w niedzielę, w 77. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, w nowojorskiej siedzibie organizacji polonijnej Polsko-Słowiańska Federalna Unia Kredytowa (PSFCU) i pozostanie tam przez 63 dni. Na maszt wciągnął ją 99-letni uczestnik zrywu, porucznik Bolesław Biega.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ameryka Północna USA Stany Zjednoczone HISTORIA historia Polski POLSKA Nowy Jork Powstanie Warszawskie 1944 Polonia w USA pamięć

"Smutny sygnał dla naszego regionu". Marszałkowski o postępującej budowie Nord Stream 2

- Nord Stream 2 powstał w okresie najostrzejszych stosunków między Zachodem a Rosją. Jak sobie popatrzymy na czas od rozpoczęcia inwazji na Ukrainę i aneksji Krymu do teraz, zachowanie Rosji się nie zmieniło, nie złagodniało, a projekt geopolityczny, który ma uderzyć w Ukrainę jest na ukończeniu - mówił w Polski Radiu 24 Mariusz Marszałkowski (portal Biznes Alert).
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Nord Stream 2 Rosja USA Niemcy energetyka Polskie Radio 24

TOKIO 2020 Reżim nakazał jej powrót. Białorusinka prosi MKOl o pomoc

Białoruska olimpijka, lekkoatletka Kryscina Cimanouska odmówiła powrotu do kraju. Zapowiedziała, że w Tokio zwróci się o azyl, prawdopodobnie w ambasadzie Austrii. Wcześniej kierownictwo białoruskiej ekipy olimpijskiej wycofało ją z igrzysk olimpijskich i zamierzało wysłać w drogę powrotną do kraju.
Zobacz więcej na temat:  Raport Białoruś Białoruś ŚWIAT Europa reżim Tokio 2020 SPORT MKOl Lekkoatletyka Bieg 200 m Kryscina Cimanouska