Polskie Radio
Section05

kierowca

"Policja depcze po piętach kierowcom na haju". Konkolewski o raporcie NIK

- Największym problemem jest to, że mamy do czynienia setkami substancji o skomplikowanych wzorach chemicznych, które często są modyfikowane. Policja powoli daje sobie z tym radę, na jej wyposażeniu jest 10 tys. narkotesterów. Sukcesywnie depczemy po piętach tym, którzy na haju próbują kierować samochodami - mówił w Polskim Radiu 24 inspektor Marek Konkolewski, ekspert ruchu drogowego.
Zobacz więcej na temat:  motoryzacja przepisy drogowe społeczeństwo policja narkotyki kierowcy Polskie Radio Polskie Radio Kierowców Radio kierowców samochody samochód

Formuła 1: Max Verstappen wygrywa Grand Prix USA. Walka o mistrzowski tytuł nabiera tempa

Kierowca Red Bulla Max Verstappen po pasjonującej walce wygrał na torze w Austin wyścig Formuły 1 o Grand Prix USA. Holender umocnił się na pozycji lidera klasyfikacji generalnej mistrzostw świata F1. Drugi był obrońca tytułu Brytyjczyk Lewis Hamilton z Mercedesa, a trzeci Meksykanin Sergio Perez z Red Bulla. To ósme zwycięstwo w tym sezonie 24-letniego Holendra, a 18. w karierze.
Zobacz więcej na temat:  kierowcy Radio kierowców Polskie Radio Kierowców motoryzacja samochody Formuła 1 Moto sport wyścigi samochodowe Lewis Hamilton Max Verstappen mercedes USA Teksas

Warszawa: Prawie 2 tysiące autobusów i tramwajów na Wszystkich Świętych

Ponad 1500 autobusów i 300 tramwajów będzie woziło pasażerów na cmentarze w Warszawie w dniu Wszystkich Świętych. Stołeczny Zarząd Transportu Miejskiego przedstawił szczegóły organizacji ruchu wokół nekropolii 1 listopada i w weekend poprzedzający święto.
Zobacz więcej na temat:  komunikacja miejska Warszawa autobus metro tramwaj POLSKA regiony mazowieckie Wszystkich Świętych korki kierowcy samochody samochód

Kampania "Twoje światła - nasze bezpieczeństwo" - pierwszy dzień akcji

Instytut Transportu Samochodowego po raz szósty zainaugurował kampanię społeczną "Twoje światła - nasze bezpieczeństwo." Akcja ma na celu uświadamianie kierowców, jak ważnym elementem wyposażenia samochodów są światła. Akcja rozpoczyna się dziś, a jej kolejne odsłony zaplanowano 6 i 20 listopada oraz 4 grudnia.
Zobacz więcej na temat:  samochód bezpieczeństwo GOSPODARKA POLSKA kierowcy bezpieczeństwo na drodze samochody światło światła oświetlenie policja

Podczas kontroli twierdził, że ma elektroniczne prawo jazdy z Afryki - był po alkoholu i narkotykach

Policja z Mławy zatrzymała 38-letniego mieszkańca Poznania, który kierował samochodem po spożyciu alkoholu i narkotyków. Mężczyzna nie miał uprawnień do kierowania. W rozmowie z policjantami stwierdził, że posiada elektroniczne prawo jazdy z Afryki.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo społeczeństwo policja alkohol bezpieczeństwo na drodze kierowcy policja polska narkotyki Afryka

Naklejki samochodowe – jak wpływają na bezpieczeństwo?

Jedni przyklejają znak Polski Walczącej. Inni rybę - symbol chrześcijaństwa. Niektórym towarzyszy zielony listek, który ostrzega przed tym, że kierowca niedawno zdał egzamin na prawo jazdy. Co naklejki na samochodzie mówią o jego właścicielu? Czy wpływają na bezpieczeństwo na drodze?
Zobacz więcej na temat:  motoryzacja samochody kierowcy społeczeństwo Radio kierowców Polskie Radio Kierowców Polskie Radio samochód bezpieczeństwo bezpieczeństwo na drodze

Fotoradary na moście Poniatowskiego zarejestrowały w ciągu miesiąca ponad 12,6 tys. naruszeń

– W ciągu pierwszego miesiąca funkcjonowania fotoradary na moście Poniatowskiego w Warszawie zarejestrowały ponad 12,6 tys. przypadków przekroczenia przez kierujących dozwolonej prędkości - poinformowała Monika Niżniak, rzecznik Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA fotoradar Warszawa samochód mazowieckie regiony Polskie Radio Polskie Radio Kierowców Radio kierowców kierowcy szybkość bezpieczeństwo bezpieczeństwo na drodze

Drony w stołecznej drogówce

Od jesieni zeszłego roku Wydział Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji ma na swoim wyposażeniu 10 bezzałogowych statków powietrznych. Wykorzystywane są one do przeróżnych zadań, głównie przy nadzorze ruchu i dbaniu o bezpieczeństwo na stołecznych drogach.
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo policja samochody Polskie Radio Polskie Radio Kierowców Radio kierowców motoryzacja kierowcy policja polska dron drony nowoczesne technologie bezpieczeństwo bezpieczeństwo na drodze regiony Warszawa

Ciśnienie w oponie – przygotowanie do sezonu zimowego

W wielu europejskich krajach sezonowa wymiana opon jest obowiązkowa dla wszystkich kierowców. W Polsce to dobrowolna, dobra praktyka, do której serdecznie zachęcamy! Pamiętajmy przy tym, że odpowiednie ciśnienie to nie fanaberia producenta, a rzeczywisty wskaźnik naszego bezpieczeństwa na drodze.
Zobacz więcej na temat:  kierowcy Radio kierowców Polskie Radio Kierowców motoryzacja samochody poradnik samochód opony opona Polskie Radio bezpieczeństwo bezpieczeństwo na drodze drogi jesień zima

Zmiana organizacji ruchu na węźle Szczepanowice na S7

Przed 1 listopada Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) wprowadzi korektę organizacji ruchu w obrębie węzła Szczepanowice na oddanym na początku miesiąca odcinku drogi ekspresowej S7 Szczepanowice-Widoma (Małopolskie).
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA infrastruktura drogi inwestycje GDDKiA ministerstwo infrastruktury kierowcy Radio kierowców Polskie Radio Kierowców Polskie Radio korki samochody samochód regiony małopolskie

Mława: Policja zatrzymała dwukrotnie tego samego kierowcę bez prawa jazdy

Podczas kontroli policyjnej w Mławie funkcjonariusze zatrzymali 25-latka, który bez uprawnień kierował niesprawnym audi. Niespełna godzinę później, ten sam patrol zatrzymał tego samego kierowcę, który tym razem prowadził seata bez badań technicznych. Sprawą zajmie się sąd.
Zobacz więcej na temat:  regiony POLSKA służby i bezpieczeństwo policja policja polska mazowieckie Radio kierowców Polskie Radio Kierowców Polskie Radio kierowcy motoryzacja bezpieczeństwo bezpieczeństwo na drodze

Jest akt oskarżenia przeciwko Beacie Kozidrak. Odpowie przed sądem za jazdę pod wpływem alkoholu

Prokuratura skierowała w środę do Sądu Rejonowego Warszawa-Mokotów akt oskarżenia przeciwko Beacie Pietras, znanej pod panieńskim nazwiskiem Kozidrak. Wokalistka zespołu "Bajm" odpowie za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości. W momencie zatrzymania miała 2 promile w wydychanym powietrzu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony mazowieckie policja Warszawa Bajm pijani kierowcy bezpieczeństwo bezpieczeństwo na drodze kierowcy

Wypadki na polskich drogach - winni kierowcy czy słaba jakość dróg?

Polskie drogi nie mają najlepszej opinii. Na tle innych krajów europejskich nasze główne trasy pod względem technicznym nie zostają jednak w tyle - są równe, szerokie, dobrze oświetlone i oznakowane. Mimo to nadal dochodzi na nich do wielu wypadków. Czy w takim razie wszystkiemu winni są szarżujący po ulicach kierowcy?
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio Kierowców motoryzacja bezpieczeństwo przepisy drogowe Polskie Radio Radio kierowców regiony POLSKA bezpieczeństwo na drodze kierowcy edukacja prawo jazdy prawo test