Polskie Radio
Section05

Polskie Radio 24

Łukaszenka grozi Polsce sankcjami. Publicysta: nie wydaje mi się, żeby były bardzo dotkliwe

- Nie wydaje mi się, żeby zagrożenie białoruskimi sankcjami wobec Polski było jakoś szczególnie dotkliwe. Jednak Polska jest krajem większym, potężniejszym, umocowanym w strukturach europejskich. (...) Łukaszenka robi to na pewno na użytek wewnętrzny - mówił w Polskim Radiu 24 publicysta "Tygodnika Powszechnego" Rafał Woś. Gościem "Debaty dnia" był również Cezary Krysztopa z "Tygodnika Solidarność".
Zobacz więcej na temat:  Krzysztof Świątek Cezary Krysztopa ŚWIAT Europa Białoruś protest Aleksander Łukaszenka Rosja sankcje

"Mam nadzieję, że pojawi się jesienią". Joanna Lichocka o projekcie dot. dekoncentracji mediów

- Nie ma projektu, dopiero będzie. Mam nadzieję, że pojawi się jesienią. Mówimy o dekoncentracji, nie repolonizacji. Mam nadzieję, że - jeżeli uda nam się to przeprowadzić - będzie to z pożytkiem dla nas wszystkich - i dla dziennikarzy, i dla debaty publicznej - powiedziała w Polskim Radiu 24 poseł PiS Joanna Lichocka, członek Rady Mediów Narodowych.
Zobacz więcej na temat:  Adrian Klarenbach Joanna Lichocka media repolonizacja rynek dziennikarstwo dziennikarze Rada Mediów Narodowych

Prof. Gut: powrót uczniów do szkół nie musi być groźniejszy niż dotychczasowe źródła zakażeń

- Jeśli otwarcie szkół zostanie przeprowadzone w sposób racjonalny, będzie to miało znacznie mniejszy wpływ na liczbę zakażeń niż najgroźniejsze źródła, z którymi mamy obecnie do czynienia - powiedział prof. Włodzimierz Gut, wirusolog i doradca Głównego Inspektora Sanitarnego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Antoni Trzmiel koronawirus Koronawirus w Polsce zdrowie pandemia choroby zakaźne choroby płuc wirus

Format normandzki ws. Białorusi? Prof. Reginia-Zacharski: na Ukrainie jego efekty są znikome

- Gdyby w sprawie wydarzeń na Białorusi doszło do rozmów w takim składzie, jak w przypadku wojny na Ukrainie, to mielibyśmy do czynienia z formatem normandzkim bis. Efekty formatu normandzkiego, jeśli chodzi o Ukrainę, są znikome, a patrząc z perspektywy rosyjskiej, pojawiają się tam nawet wartości dodane - powiedział prof. Jacek Reginia-Zacharski, politolog z Uniwersytetu Łódzkiego.
Zobacz więcej na temat:  Michał Rachoń ŚWIAT Europa Europa Wschodnia Białoruś Aleksander Łukaszenka Rosja Władimir Putin

"Jestem sceptyczny". Karnkowski o pomyśle Trzaskowskiego na Nową Solidarność

- Pomysłem na ruch Rafała Trzaskowskiego może być stworzenie czegoś w rodzaju dawnego KOD-u, tylko że pod auspicjami PO. Lider, mimo iż lubi mówić o pozytywnej energii i entuzjazmie, nie ma chęci, by coś naprawdę z tym zrobić - mówił w Polskim Radiu 24, dr Krzysztof Karnkowski. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka opozycja zjednoczona prawica szkoła rok szkolny samorząd Ministerstwo Edukacji Narodowej Platforma Obywatelska

"Te nastawione na klienta z Polski, straciły mniej". Jakub Jałowiczor o firmach turystycznych

- W firmach turystycznych, które nastawione są na klienta zagranicznego, straty z powodu pandemii mogą być duże - mówił w Polskim Radiu 24 Jakub Jałowiczor z "Gościa Niedzielnego". Gośćmi programu byli też: Patryk Słowik z "Dziennika Gazety Prawnej" i Mateusz Kosiński z "Tygodnika Solidarność".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA turystyka 500+ wakacje hotel rząd pomoc dzieci Koronawirus w Polsce

Współpraca Koalicji Polskiej z ruchem Trzaskowskiego? Pasławska: potrafimy współdziałać z każdą siłą polityczną

- W polityce konkurujemy na dobre pomysły, na to, by do siebie przekonać, ale w sprawach ważnych potrafimy współpracować z każdą siłą polityczną, głosujemy zawsze za interesami Polaków - powiedziała Urszula Pasławska z PSL-Koalicji Polskiej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Adrian Klarenbach Urszula Pasławska PSL PSL-Koalicja Polska Polskie Stronnictwo Ludowe Rafał Trzaskowski

"Trzeba mieć sąsiadów, którzy będą nam bliscy". Cezary Jurkiewicz o związkach Polski z Białorusią

- Ważne jest, aby Białoruś miała swoją przestrzeń wolności i żeby mogła tę wolność wykorzystywać. To też nadzieja na to, że Polska będzie bezpieczna. To bardzo istotne, bo żyjemy w bardzo konkretnym miejscu na mapie i potrzebujemy sąsiadów, którzy będą nam bliscy - powiedział w Polskim Radiu 24 Cezary Jurkiewicz, szef klubu radnych PiS w Radzie Warszawy, historyk.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Europa Wschodnia Białoruś Unia Europejska Rada Europejska

"Turcja prowadzi bardzo asertywną politykę morską". Dr Mariusz Marszewski o relacjach Turcji z UE

- Turcja prowadzi od wielu lat prace poszukiwawcze gazu i ropy naftowej w miejscach, które zgodnie z Konwencją Narodów Zjednoczonych o prawie morza należą do wyłącznych stref ekonomicznych Grecji i Cypru. Turcja nie jest sygnatariuszem tej Konwencji i nie uznaje tych wód za wyłączną strefę ekonomiczną Grecji i Cypru - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Mariusz Marszewski z Ośrodka Studiów Wschodnich.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Turcja Recep Tayyip Erdogan Unia Europejska

"Kompetencje dziennikarskie niezwykle się obniżyły". Maciej Świrski o nowelizacji Prawa prasowego

- W ciągu ostatnich 30 lat media poszły do przodu bardzo znacznie pod względem technicznym, ale kompetencje dziennikarskie niezwykle się obniżyły. Mamy teraz zjawisko nagonek, które mają na celu zdyskredytowanie niektórych osób, przypisując im nieprawdziwe czyny i zachowania. To stałe zjawisko polskiego życia medialnego - powiedział w Polskim Radiu 24 Maciej Świrski, prezes Reduty Dobrego Imienia.
Zobacz więcej na temat:  dziennikarstwo media telewizja POLSKA repolonizacja Maciej Świrski Antoni Trzmiel