Polskie Radio
Section05

społeczeństwo

Rada Medyczna rekomenduje szczepienie nauczycieli do 60 lat szczepionką firmy AstraZeneca

Rada Medyczna przy premierze rekomenduje szczepienia u osób zakwalifikowanych w Narodowym Programie Szczepień do grupy Ic, m.in. nauczycieli poniżej 60 lat, preparatem firmy AstraZeneca - wynika ze stanowiska Rady Medycznej przekazanej w środę PAP. Nauczycieli powyżej 60. roku życia Rada zaleca szczepić zarejestrowanymi preparatami mRNA - firmy Pfizer/BioNTech i Moderny.
Zobacz więcej na temat:  koronawirus Koronawirus w Polsce szczepienia szczepionka POLSKA zdrowie edukacja nauczyciel

"Rządowy program nie jest radykalny". Publicysta o polityce energetycznej Polski do 2040 r.

- Umiejętne balansowanie stanowiskiem popierającym pójście w Stronę Zielonego Ładu, jednocześnie chwytanie wyborców, którzy są temu przeciwni, nie jest złą strategią, tylko trzeba to komunikacyjnie rozegrać - komentował publicysta Paweł Krulikowski, odnosząc się do sprzeciwu Solidarnej Polski wobec stanowiska rządu ws. polityki energetycznej. W dyskusji udział wzięli również Mateusz Kosiński ("Tygodnik Solidarność") oraz Michał Płociński ("Rzeczpospolita").
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Eliza Olczyk gospodarka polska górnictwo energetyka

"Ostrożny optymizm". Olga Semeniuk o planach odmrażania gospodarki w Polsce

- Dane gospodarcze europejskie i polskie wskazują na kontrolowany optymizm, ale wśród przedsiębiorców, i wszystkich Polaków, którzy od 11 miesięcy walczą z pandemią, jest coraz większe zmęczenie. Ten stres jest zrozumiały - mówiła w Polskim Radiu 24 Olga Semeniuk, wiceminister rozwoju, pracy i technologii.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Koronawirus w Polsce szczepionka COVID-19 pandemia Eliza Olczyk gospodarka polska

Jak bezpiecznie przewozić ludzi w czasach COVID-19?

Pandemia COVID-19 wywróciła do góry nogami życie niemal całego świata. Zmiany obserwowane są także w sektorze transportu i przewozu pasażerów. Zapewnienie odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa sanitarnego może ochronić nas przez zarażeniem i ciężkimi powikłaniami. Jak przewozić ludzi w czasach COVID-19? Na co uważać? Czy można tanio i porządnie zabezpieczyć się przed zarażeniem?
Zobacz więcej na temat:  kierowca kierowcy Radio kierowców samochody motoryzacja COVID-19 wirus wirusy koronawirus Koronawirus w Polsce bezpieczeństwo higiena zdrowie POLSKA służby i bezpieczeństwo

Komisja Europejska i cyfrowi giganci

Usunięcie profilu urzędującego jeszcze prezydenta Donalda Trumpa stało się momentem przełomowym w myśleniu o mediach społecznościowych. Kolejne wydarzenie, czyli wtargnięcie tłumu na Kapitol postawiło kolejne pytanie o ich wpływ na zachowanie się ludzi w systemie demokratycznym.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Michał Żakowski Klub Trójki Unia Europejska cyfryzacja Facebook twitter social media media społecznościowe Michał Płociński Komisja Europejska Ursula von der Leyen

Projekt o pomocy rodzicom dzieci z wadą letalną. Wójcik: daje wsparcie państwa w trudnym dla rodziców czasie"

- Ten projekt nie rozstrzyga kwestii życia i śmierci. Ten projekt rozstrzyga kwestię wsparcia państwa dla osób, które znalazły się w szczególnej sytuacji. Chodzi o rodziców dziecka z wadą śmiertelną i o to, aby takim osobom pomóc - powiedział o projekcie ustawy o pomocy rodzicom dzieci z wadą letalną Michał Wójcik, członek Rady Ministrów. 
Zobacz więcej na temat:  aborcja Trybunał Konstytucyjny strajk kobiet prawo dzieci ustawa rodzina Michał Wójcik rząd Solidarna Polska POLSKA Polskie Radio 24

"Świetny pomysł, ale przerasta nasze możliwości". Publicysta o produkcji szczepionek covidowych w Polsce

- Wyprodukowanie własnej szczepionki przeciw COVID-19 przez Polskę wymaga ogromnego zaplecza infrastrukturalnego i intelektualnego. Takie pomysły są świetne, ale obawiam się, że przerastają nasze możliwości - mówił w Polskim Radiu 24 Krzysztof Wołodźko z "Gazety Polskiej Codziennie". Gościem audycji był również Patryk Słowik z "Gazety Prawnej".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Koronawirus w Polsce COVID-19 pandemia szczepienia szczepionka Mirosław Skowron Polskie Radio 24