Polskie Radio
Section05
feminizm

O uwodzicielskich właściwościach współczesnych radykalnych ideologii

„Plaga słowików” to zbiór esejów Agnieszki Kołakowskiej, traktujących m.in. o Kościele, współczesnych ideologiach oraz postawach liberalnych i nieliberalnych w polityce. Publikacja otrzymała tegoroczną nagrodę FENIKS Stowarzyszenia Wydawców Katolickich. O niszczycielskich ideologiach autorka mówiła w audycji Życie z Duszą Czy Bez.
Zobacz więcej na temat:  Kościół katolicki chrześcijaństwo ekologia globalne ocieplenie islam feminizm

"Z nami dojedziecie do celu z uśmiechem na twarzy"

- Pomyślalam sobie: prawo jazdy mam, mechaniki jakoś się chyba nauczę, poszłam na kurs, i prawdę mówiąc, najlepiej go zdałam. Tak to się zaczęło. A kiedyś nawet nie myślałam, że będę po szynach jeździć, prędzej autobusem, bo to jak prowadzenie samochodu. Zaryzykowałam i jeżdżę - mówiła naszej repoterce Aneta Endzel motornicza warszawskiego tramwaju.   
Zobacz więcej na temat:  Mariusz Gzyl feminizm kierowca dzień kobiet kobieta

Maraton edytowania. "Wikipedia też jest kobietą"

Międzynarodowa akcja powstała, aby zwalczać nierówności ze względu na płeć w encyklopedycznych hasłach Wikipedii. W jej polskiej odsłonie "Dziewczyny w Wikipedii" studentki i doktorantki Instytutu Kultury Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego 8 marca organizują akcję tworzenia i uzupełniania haseł dotyczących kobiet.
Zobacz więcej na temat:  Czwórka Wikipedia kobieta Uniwersytet Warszawski feminizm Aleksandra Jasińska Karina Terzoni STYL ŻYCIA mężczyzna