Polskie Radio
Section05

POLSKA

Rozłam w PO? Prof. Kleiber: nie dzieje się tam dobrze, trwa spór między liderami

- Sytuacja w Platformie Obywatelskiej, z punktu widzenia obozu rządzącego, jest zapewne korzystna, ale z punktu widzenia naszego państwa nie bardzo, bo powinniśmy raczej myśleć o uporządkowanych partiach potrafiących artykułować swoje poglądy - powiedział prof. Michał Kleiber, były prezes Polskiej Akademii Nauk.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka Łukasz Sobolewski Michał Kleiber Platforma Obywatelska opozycja Borys Budka Grzegorz Schetyna

"Stracił zaufanie do własnej ekipy". Paweł Badzio o Alaksandrze Łukaszence

- Łukaszenka będzie oczekiwał dalszych możliwości wsparcia ze strony Moskwy. Podobno pojawiły się już ekipy FSB, które próbują zaprowadzić porządek w działaniach jego służb - mówił w Polskim Radiu 24 Paweł Badzio z "Gazety Obywatelskiej". Gośćmi audycji byli też: dr Krzysztof Karnkowski z "Gazety Polskiej Codziennie" i dr Artur Wróblewski z Uczelni Łazarskiego. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Białoruś Unia Europejska Aleksander Łukaszenka protest Mińsk Rosja polityka Polskie Radio 24

Rusza XVII Festiwal Warszawa Singera: na żywo i online

Koncerty, spektakle i spotkania autorskie na żywo, jak również w przestrzeni wirtualnej - to czeka na publiczność podczas rozpoczynającego się Festiwalu Warszawa Singera. To jedno z najważniejszych wydarzeń artystycznych w Polsce, ukazujących kulturę żydowską w szerokim kontekście.
Zobacz więcej na temat:  regiony mazowieckie Warszawa KULTURA kultura żydowska Isaac Bashevis Singer MUZYKA muzyka żydowska Festiwal Kultury Żydowskiej Kayah TEATR FILM

Powszechny Spis Rolny 2020. Rzecznik GUS: nie interesują nas dane dotyczące majątku rolników

- Każdy użytkownik gospodarstwa rolnego ma obowiązek wypełnienia formularza. Podmiotem spisu będą składowe gospodarstwa rolnego, np. powierzchnia gruntów, liczba zwierząt, uprawy rolne itp.  - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia Karolina Banaszek, rzeczniczka prezesa Głównego Urzędu Statystycznego.  
Zobacz więcej na temat:  rolnictwo rolnicy Sygnały Dnia Główny Urząd Statystyczny Błażej Prośniewski

Prof. Żurawski vel Grajewski o nowym szefie MSZ: zna Zachód i rozumie Wschód

- Po powołaniu nowego ministra spraw zagranicznych polityka międzynarodowa Polski, nawet przy dynamicznie zmieniającej się sytuacji na świecie, nie ulegnie zasadniczym zmianom - podkreślił politolog z Uniwersytetu Łódzkiego (UŁ), ekspert ds. bezpieczeństwa i spraw międzynarodowych, prof. Przemysław Żurawski vel Grajewski.
Zobacz więcej na temat:  Ministerstwo Spraw Zagranicznych Zbigniew Rau polityka dyplomacja rząd Mateusza Morawieckiego

"Rzetelna informacja równie ważna, jak tlen dla człowieka". Krzysztof Czabański o serwisach dla Białorusi

Pełna, rzetelna informacja dla społeczeństwa jest tak samo ważna, jak tlen dla człowieka do życia – powiedział przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański. Od soboty na antenie Pierwszego Polskiego Radia trzy razy dziennie będzie można usłyszeć serwisy informacyjne w języku białoruskim.
Zobacz więcej na temat:  Białoruś Krzysztof Czabański Rada Mediów Narodowych

Serwisy w jęz. białoruskim w Polskim Radiu. Agnieszka Kamińska: to realizacja misji nadawcy publicznego

Od dziś na antenie Programu 1 Polskiego Radia trzy razy dziennie będzie można usłyszeć serwisy informacyjne w języku białoruskim. Ideę nadawania serwisów skierowanych do Białorusinów komentowali prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska oraz przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo Polskie Radio Białoruś wolność słowa media Agnieszka Kamińska Krzysztof Czabański W POLSKIM RADIU

W Polskim Radiu ruszają serwisy w języku białoruskim

Program 1 Polskiego Radia od dziś będzie nadawał serwisy informacyjne w języku białoruskim. Będzie ich można posłuchać rano po 6.30, w magazynie "W samo południe" po 12.00 oraz wieczorem po 22.00 w magazynie "Polska i Świat". Informacje przygotują i zaprezentują dziennikarze sekcji białoruskiej Polskiego Radia dla Zagranicy.
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo media Białoruś Polskie Radio wolność słowa Andrzej Rybałt W POLSKIM RADIU