Polskie Radio
Section05

Zobacz także

Nowy Kodeks Etyki Farmaceuty. Jak zmieniły się przepisy?

Nowy Kodeks Etyki Farmaceuty, który wchodzi w życie 13 marca, wprowadza zmiany uwzględniające dynamiczny rozwój kompetencji farmaceutów, zmiany w prawie poszerzające zakres prowadzonych przez nich usług i możliwość ich wykonywania poza apteką oraz reguluje bardziej precyzyjnie kwestie reklamy i relację farmaceuta - klient (pacjent).
Zobacz więcej na temat:  Sława Bieńczycka apteka farmaceuta Kodeks Etyki Farmaceuty RP leki GOSPODARKA pomoc dla firm

Warszawa i Kraków gonią Singapur. Poznaj Smart City Index

Warszawa i Kraków - dwa polskie miasta znalazły się w zestawieniu "Smart City Index 2023". W kontekście inteligentnych miast często mówimy o nowych technologiach, badaczki jednak podkreślają, że w centrum projektów powinien być człowiek, mieszkaniec, ale też turysta. 
Zobacz więcej na temat:  Czwórka Mateusz Kulik miasto miasto przyszłości nowe technologie STYL ŻYCIA NAUKA inteligentne miasta społeczeństwo GOSPODARKA

Dzień Klejnotów. Złotnik-jubiler zawodem przyszłości? Jak nim zostać?

Jak wynika z informacji, które można znaleźć na stronach Ministerstwa Edukacji poświęconych kształceniu zawodowemu, złotnik-jubiler wykonuje wyroby złotnicze i jubilerskie z metali szlachetnych (złota, srebra, platyny i ich stopów), służące do ozdoby, takie jak: pierścionki, kolczyki, broszki czy bransoletki, a także przedmioty użytkowe: dzbany, puchary, cukiernice, patery, oraz przedmioty kultu religijnego. 
Zobacz więcej na temat:  Daniel Wydrych biżuteria Klaudia Wasiek złotnik złotnik-jubiler jubiler praca zawód zawód przyszłości

"Diuna" Wojciecha Siudmaka: niezwykła wystawa w Narodowym Centrum Kultury Filmowej w Łodzi

W Narodowym Centrum Kultury Filmowej w Łodzi trwa niezwykła wystawa prac Wojciecha Siudmaka. Można na niej zobaczyć dzieła, które stanowiły inspirację dla Denisa Villeneuve'a, reżysera bijącej rekordy popularności ekranizacji "Diuny". Wystawa potrwa tylko dwa tygodnie, więc warto się pospieszyć.
Zobacz więcej na temat:  KULTURA SZTUKA grafika komputerowa grafika malarstwo Wojciech Siudmak Narodowe Centrum Kultury Filmowej wystawa Justyna Grabarz Trójka Diuna Diuna 2

VOX z nowym utworem "Dar od losu - Ty". Zespół zapowiada nową płytę

Kilka dni temu światło dzienne ujrzał najnowszy teledysk zespołu VOX pt. "Dar od losu - Ty". Utwór promuje płytę "VOX na 45". - To jest pierwsza od 28 lat pełna płyta zespołu VOX. Tytuł "VOX na 45" to tytuł roboczy, ale myślę, że już tak zostanie - mówi na antenie radiowej Jedynki Mariusz Matera z VOX.
Zobacz więcej na temat:  muzyka rozrywkowa MUZYKA VOX Dariusz Tokarzewski Mariusz Matera Witold Paszt piosenka album Maria Szabłowska

Dlaczego szczepimy się coraz rzadziej? Wpływ na to ma dezinformacja

- Problem odchodzenia od szczepień, szczególnie tych obowiązkowych, istniał już od bardzo dawna. Według statystyk z roku na rok przybywało osób uchylających się od szczepień. COVID-19 spowodował, że to zjawisko znacząco przyspieszyło - mówi w Programie 1 Polskiego Radia prof. Filip Raciborski z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Czym to jest spowodowane?
Zobacz więcej na temat:  Artur Wolski szczepienia szczepionka Warszawski Uniwersytet Medyczny Filip Raciborski Michał Marcinkowski

Artyści uwiedzeni przez totalitaryzm. "Wierzyli, że historia ma walor materialny"

Co sprawia, że Putin atakujący Ukrainę może liczyć na poparcie reżysera Olivera Stone'a, aktora Gerarda Depardieu czy muzyka Rogera Watersa? Za co podziwiali komunizm Ernest Hemingway i Jean-Paul Sartre? Dlaczego Jarosław Iwaszkiewicz stał się pupilem PRL-owskich władz? W kolejnym odcinku Historii żywej" rozmawialiśmy o ludziach kultury w służbie ideologii komunistycznej i nazistowskiej.
Zobacz więcej na temat:  Magda Mikołajczuk Jerzy Eisler Piotr Kofta Maciej Jastrzębski Gerard Depardieu totalitaryzm historia Polski II wojna światowa Rosja Władimir Putin Marlena Dietrich Oliver Stone Jerzy Andrzejewski Wiktor Woroszylski Władysław Broniewski demokracja Ernest Hemingway Jean Paul Sartre literatura

Oscar dla filmu "20 dni w Mariupolu". "Każdy powinien go zobaczyć"

"20 dni w Mariupolu" o rosyjskim oblężeniu zdobył statuetkę dla najlepszego filmu dokumentalnego na tegorocznej gali rozdania Oscarów. To pierwsza w historii Nagroda Akademii dla ukraińskiego filmu. - Film jest przerażający, bardzo smutny, ale uważam, że każdy powinien go zobaczyć. To jest bardzo bliska wojna, która dzieje się tu i teraz - mówi w "Czterech porach roku" Mariana Kril z Redakcji Ukraińskiej Polskiego Radia. 
Zobacz więcej na temat:  FILM Ukraina Oscary 2024 Mariana Kril nagroda Roman Czejarek Mariupol wojna na Ukrainie

Oysterboy wydaje nową EP-kę i chce mieszkać nad morzem [WIDEO]

Po świetnym debiucie solowym w 2023 roku oysterboy, czyli Piotr Kołodyński znany z zespołu Terrific Sunday, nie zwalnia tempa. Dalej przeciera szlaki gatunkowe na polskiej scenie muzycznej, oscylując wokół alternatywy i bedroom popu. Jego EP-ka "Chciałbym mieszkać nad morzem" to zbiór szczerych, prostych piosenek w klimacie indie pop. - Moja działalność solowa to coś, o czym marzyłem - mówi artysta. - Więc jest to spełnienie marzenia i bardzo się cieszę z tego powodu. 
Zobacz więcej na temat:  Czwórka muzyka polska oysterboy Bartek Koziczyński