Polskie Radio
Section05

Wiadomości z kraju

Kempa o możliwości ataku Rosji na Ukrainę: trzeba jak najszybciej odwoływać się do sojuszy państw środkowoeuropejskich

- Polska powinna liczyć na siebie, ale także starać się o sojusze, prowadzić mądrą politykę także wobec Ukrainy, która jest teraz zagrożona - mówiła w Polskim Radiu 24 Beata Kempa, europoseł, komentując sytuację w Europie Wschodniej. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Białoruś kryzys migracyjny Rosja Aleksander Łukaszenka granica Władimir Putin polityka służby i bezpieczeństwo Dorota Kania Beata Kempa

Stanisław Żaryn: niepokoi coraz większa agresywność propagandy Rosji i Białorusi

- Konflikt na granicy polsko-białoruskiej zaczyna być konfliktem obliczonym na zdecydowanie długi czas - powiedział rzecznik ministra-koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn. Jak wskazał, może to oznaczać także cyniczną grę na wymęczenie naszych żołnierzy i funkcjonariuszy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo Stanisław Żaryn Białoruś granica imigranci w Europie wojna hybrydowa

"Żołnierze nie śpią, by Polacy spali spokojnie". Szef MON apeluje o wsparcie dla służb przy granicy

Jak powiedział na łamach "Super Expressu" szef MON Mariusz Błaszczak "tysiące funkcjonariuszy w mundurach, w tym żołnierzy Wojska Polskiego, codziennie, z poświęceniem i profesjonalnie chronią granicę naszego kraju. Dzięki nim Polska jest bezpieczna". 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo kryzys na granicy granica Ministerstwo Obrony Narodowej stan nadzwyczajny migracja Mariusz Błaszczak

Ustawa o ochronie granicy w Senacie. Dziś zajmą się nią komisje

Senackie komisje praw człowieka, praworządności i petycji oraz samorządu terytorialnego i administracji państwowej zajmą się dziś po godz. 18.00 rozpatrzeniem nowelizacji ustawy o ochronie granicy państwowej. Jej projekt został przygotowany przez rząd i ma charakter pilny, co oznacza, że na jej rozpatrzenie Izba ma 14 dni od przekazania przez Sejm.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Senat granica służby i bezpieczeństwo straż graniczna Białoruś imigranci w Europie kryzys na granicy

11 mld zł na "czternastki". Zostały tylko dwie transze do wypłacenia

Minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg poinformowała, że na świadczenie przeznaczono 11 mld zł i skorzystało z niego ponad 9 mln emerytów. Jak wskazała - zostały jeszcze dwie transze do wypłacenia - 25 listopada i 1 grudnia.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA rodzina Rodzina 500+ Marlena Maląg społeczeństwo emerytura senior waloryzacja emerytur Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej pieniądze

Szef MSZ rozmawiał z Cichanouską. "Reżim stał się jeszcze bardziej archaiczny"

Minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau podczas rozmowy telefonicznej ze Swiatłaną Cichanouską zapewnił ją, że polityka Polski wobec Białorusi pozostaje niezmienna. Liderka białoruskiej opozycji podziękowała Polsce za wsparcie, jakie otrzymuje białoruskie społeczeństwo obywatelskie.
Zobacz więcej na temat:  Swiatłana Cichanouska Białoruś Zbigniew Rau POLSKA polityka MSZ Ministerstwo Spraw Zagranicznych Aleksander Łukaszenka