X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Jerzy Haszczyński

Uderzenie na Syrię. "Baszszar al.-Asad to zbrodniarz"

Stany Zjednoczone, Wielka Brytania i Francja dokonały ataku rakietowego w Syrii. Ma to być odwet za ubiegłotygodniowy atak chemiczny na szpital w mieście Duma niedaleko Damaszku. Według syryjskich mediów państwowych atak na Syrię był "bezprawny", a Rosja wezwała do zwołania Zgromadzenia Ogólnego ONZ. O ataku w Syrii mówili w Polskim Radiu 24 Jerzy Haszczyński (szef działu zagranicznego „Rzeczpospolitej”), amerykanista prof. Zbigniew Lewicki (Uniwersytet Warszawski) i Michał Kobosko (Atlantic Council).
Zobacz więcej na temat:  NATO Unia Europejska Rosja Syria USA Wielka Brytania Francja Jens Stoltenberg Donald Tusk Władimir Putin Baszar al-Assad Biały Dom Zbigniew Lewicki Jerzy Haszczyński

Szef MSZ o priorytetach polskiej dyplomacji. Komentarze

Szef MSZ przedstawił dziś w Sejmie priorytety polskiej dyplomacji w 2018 roku. Najważniejszymi elementami jego wystąpienia były bezpieczeństwo, działania globalne i Unia Europejska. Minister Czputowicz wiele mówił też o wschodnich sąsiadach Polski – Ukrainie, Rosji i Białorusi. Expose ministra komentowali w Polskim Radiu 24 były dyplomata dr Ryszard Żółtaniecki, prof. Andrzej Gil (Katolicki Uniwersytet Lubelski), prof. Maciej Drzonek (Uniwersytet Szczeciński), Jerzy Haszczyński (Rzeczpospolita), Maciej Kożuszek (Gazeta Polska Codziennie) i Wojciech Jakóbik (red. nacz. BiznesAlert.pl).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Jacek Czaputowicz Sejm Ministerstwo Spraw Zagranicznych Andrzej Duda Jerzy Haszczyński

Dziennikarstwo w czasie internetowej rewolucji

- W czasach, kiedy pojawia się dużo niesprawdzonych informacji, kiedy dużo anonimowych wiadomości wrzucanych jest do sieci, ludzie zaczynają szukać potwierdzenia. I bardzo często potwierdzeniem jest imię i nazwisko dziennikarza - mówił w Dwójkowej dyskusji o kondycji współczesnego dziennikarstwa Paweł Reszka.
Zobacz więcej na temat:  dziennikarze internet Paweł Reszka Dariusz Rosiak Jerzy Haszczyński Michał Szułdrzyński KULTURA

Krajobraz polityczny Niemiec przed wyborami

W zachodniej Europie coraz częściej dochodzą do głosu partie, które uważają, że Unia Europejska to twór, który nie ma możliwości ani podstaw funkcjonowania, a największy problem to uchodźcy. W Niemczech taką partią jest Alternatywa dla Niemiec (AfD), która jednak cały czas nie cieszy się dużą popularmością, a według ostatnich sondaży wręcz na niej traci.
Zobacz więcej na temat:  Niemcy wybory Jerzy Haszczyński Grzegorz Ślubowski

Zamach w Paryżu, szczyt UE na Malcie, cyberatak na KNF

Zamach na terenie Luwru w Paryżu, szczyt Unii Europejskiej na Malcie, cyberatak na system informatyczny Komisji Nadzoru Finansowego – to główne tematy, które w Podsumowaniu Dnia komentowali Jerzy Haszczyński, szef działu zagranicznego dziennika "Rzeczpospolita", Joanna Świątkowska, ekspertka Instytutu Kościuszki i Michał Krupiński, prezes PZU.
Zobacz więcej na temat:  Francja Luwr terroryzm Malta cyberprzestępczość Paryż Jerzy Haszczyński Unia Europejska Libia imigranci w Europie KNF

"Więcej świata" się przyda! "Trzeba powąchać rzeczywistość"

Zainteresowanie sprawami zagranicznymi jest coraz mniejsze. - Polska zapłaci za to – mówił w Jedynce Jerzy Haszczyński. Sławomir Dębski (PISM) podkreślał, że trzeba wychowywać odbiorców, przyzwyczajać ich do refleksji nad pewnymi problemami. Inaczej zmienimy się w mentalne peryferie, - Będzie nam się wydawać, że nic się nie zmienia i nie będziemy rozumieć świata ani nawet polskiej polityki zagranicznej - ostrzegał ekspert.
Zobacz więcej na temat:  Michał Żakowski Grzegorz Ślubowski Jerzy Haszczyński Sławomir Dębski

Sytuacja Koptów w Egipcie

W Egipcie uroczyście pochowano ofiary niedzielnego zamachu terrorystycznego w Kairze. W eksplozji w koptyjskiej, chrześcijańskiej świątyni zginęło ponad 20 osób. Władze zatrzymały ludzi, którzy mogą mieć związek z atakiem, a egipski prezydent publicznie poinformował o tożsamości zamachowca-samobójcy. O sytuacji Koptów mówił w Świecie w Powiększeniu Jerzy Haszczyński z Rzeczpospolitej.
Zobacz więcej na temat:  Egipt zamach terroryzm chrześcijaństwo Kair Jerzy Haszczyński islam

Parlament brytyjski: Interwencja brytyjska doprowadziła do upadku Libii

W środę w parlamencie brytyjskim poruszony został temat raportu komisji ds. zagranicznych. Raport dotyczy interwencji Wielkiej Brytanii i Francji w Libii. Według parlamentarzystów z komisji, interwencja ta była niepotrzebna i doprowadziła do tego, że Libia stała się państwem upadłym. Jak stwierdzili jej członkowie, odpowiedzialność za to ponosi były premier David Cameron. Gośćmi programu Świat w południe byli Jarosław Kociszewski i Jerzy Haszczyński (Rzeczpospolita).
Zobacz więcej na temat:  David Cameron Francja Jerzy Haszczyński Libia Londyn Wielka Brytania