X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
emigracja zarobkowa

Migracje Polaków. Czy emigranci będą wracać do kraju?

Liczba Polaków przebywających za granicą – według danych GUS za 2016 roku, liczonych według tzw. wyjazdów na pobyt czasowy, czyli powyżej trzech miesięcy – wynosi 2,5 mln, choć i tak jest to prawdopodobnie liczba zaniżona. Polacy, i praktycznie wszyscy Europejczycy, stali się bardzo mobilni, co utrudnia dokładne oszacowanie wielkości przemieszczających się obywateli poszczególnych państw. O migracjach Polaków mówiła w Polskim Radiu 24 socjolog SWPS Paula Pustułka.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 emigracja emigracja zarobkowa Wielka Brytania

Pracownicy z Ukrainy w Polsce. Czy znają swoje prawa?

Nielegalnie pracująca obywatelka Ukrainy, dostała wylewu tuż obok zakładu pracy. Pracodawca wywiózł ją i położył na ławce przy ulicy. Na policję zadzwonił, że znalazł pijaną osobę. Czy podobnych przypadków złego traktowania ukraińskich pracowników jest znacznie więcej? W Polskim Radiu 24 na ten temat mówił Kamil Rybikowski ze Związku Przedsiębiorców i Pracodawców.
Zobacz więcej na temat:  Ukraina imigracja emigracja zarobkowa obcokrajowcy praca zatrudnienie

Jak zatrzymać młodych Polaków w kraju?

Według danych CBOS ponad 2,5 mln Polaków przebywało pod koniec 2016 r. poza krajem przez okres dłuższy niż 3 miesiące. To prawie 5 proc. więcej niż w rok wcześniej. Jak sprawić by młodzi Polacy nie wyjeżdżali z kraju? Gośćmi Młodej audycji politycznej byli: Michał Moskal (Forum Młodych Prawa i Sprawiedliwości), Grzegorz Gut (Młodzieżówka Partii Wolność), Bartosz Kijek (Młodzi Nowocześni), Michał Jurek (Młodzi Demokraci), Krystian Korzec (Partia Razem)
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 emigracja emigracja zarobkowa Mateusz Morawiecki praca