Polskie Radio
Section05
turniej

Krystyna Radzikowska. Poznaj prawdziwą królową gambitów

Długo musiała walczyć o pozycję i uznanie w zdominowanym przez mężczyzn świecie zawodowych szachów, i to nawet wtedy, gdy jako wielokrotna szachowa mistrzyni Polski brała udział w eliminacjach do mistrzostw świata. W ostatnim wywiadzie mówiła o sobie i swoich koleżankach: "byłyśmy pionierkami polskich szachów kobiecych".
Zobacz więcej na temat:  szachy netflix historia Polski HISTORIA historia PRL PRL II wojna światowa Lwów Gliwice mecze serial telewizja literatura książki olimpiada

72. TCS. Thurnbichler ogłosił skład. Wystąpią m.in. Kubacki, Stoch i Żyła

Zmagający się ostatnio z kłopotami zdrowotnymi Dawid Kubacki i Paweł Wąsek są w składzie reprezentacji na Turniej Czterech Skoczni. Polski Związek Narciarski ogłosił w poniedziałek całą listę, którą tworzą też Kamil Stoch, Aleksander Zniszczoł, Piotr Żyła i Maciej Kot.
Zobacz więcej na temat:  Skoki narciarskie Dawid Kubacki Kamil Stoch Piotr Żyła Thomas Thurnbichler SPORT PŚ w skokach 2023/24 Turniej Czterech Skoczni

BEST Gamers Tournament - niedługo finał turnieju gier komputerowych

BEST Gamers Tournament to wydarzenie stworzone dla studentów chcących spróbować swoich sił w turnieju gier komputerowych. - Na Politechnice Warszawskiej odbędzie się dwudniowy finał - mówią Kinga Komorowska i Maciej Antosz z BEST Warsaw. - Ekipy, które w nim wystartują, zostały wyłonione w trakcie rozgrywek. Wydarzenie odbywa się pod patronatem Czwórki.
Zobacz więcej na temat:  Czwórka Weronika Puszkar gaming gry wideo gry komputerowe studenci

Siatkówka: kolejne zwycięstwo Polaków w olimpijskim turnieju kwalifikacyjnym w Chinach

Siatkówka stała się już naszym sportem narodowym i chociaż popularnością jeszcze nie dorównuje piłce nożnej, to powoli ją dogania. Tymczasem polska drużyna w Pekinie walczy o przepustkę na olimpiadę i właśnie wygrała drugi mecz. Jak przystało na faworytów turnieju, Polacy pokonali Bułgarię 3:0. Ale nie dzielmy skóry na niedźwiedziu: przed nami kolejni rywale.
Zobacz więcej na temat:  olimpiada STYL ŻYCIA Chiny reprezentacja Polski Krzysztof Łoniewski Radosław Nałęcz Trójka

Polska świętuje drugie paryskie zwycięstwo Igi Świątek!

Od sobotniego popołudnia wszyscy rozkoszujemy się wydarzeniem bez precedensu w historii polskiego tenisa. Iga Świątek w dwóch setach pokonała w finale Roland Garros Amerykankę Cori Gauff i wywalczyła już drugi w swojej krótkiej karierze tytuł wielkoszlemowy. Ten sukces jednakowo cieszy wszystkich – od zwykłych kibiców, przez najmłodszych fanów tenisa, po ekspertów.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Karol Gnat Krzysztof Łoniewski Iga Świątek Tenis roland garros kibice psychologia

"Jest w gronie najlepszych tenisistów". Cezary Gurjew o Hubercie Hurkaczu

- Wszyscy tenisiści światowej czołówki widzą, jakie on ma możliwości. Hubert Hurkacz jest na pewno jednym z najlepiej wyszkolonych technicznie tenisistów świata, ale musi wykorzystać to w odpowiednim momencie - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 korespondent Polskiego Radia w Turynie Cezary Gurjew.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Hubert Hurkacz SPORT Turyn Włochy Tenis ATP Cezary Gurjew

Świątek przegrywa w 1/8 finału Australian Open. Jachimiak: grę w 4. rundzie należy ocenić jako sukces

- Nie możemy inaczej ocenić 4. rundy 19-latki niż jako sukces. To naprawdę duże osiągnięcie. To dopiero ósmy turniej wielkoszlemowy Igi. Grała z 29-letnią Simoną Halep, która od ośmiu lat jest w czołowej 10 WTA - powiedział o występie Polki na Australian Open Łukasz Jachimiak, dziennikarz sport.pl.
Zobacz więcej na temat:  Iga Świątek Tenis SPORT Australian Open 2021 WTA Polskie Radio 24

Taniec integracyjny – mało znany i fascynujący

Najnowsze wydanie audycji "Czas niezwykły" to zaproszenie do fascynującego i tak naprawdę wciąż jeszcze mało znanego świata tańca na wózkach. – Taniec na wózkach to dyscyplina na pograniczu sportu i sztuki. To klucz do jej zrozumienia – mówiła w Trójce Iwona Ciok, prezes integracyjnego Stowarzyszenia Swing-Duet oraz organizatorka wielu turniejów tańca na poziomie ogólnopolskim i międzynarodowym.
Zobacz więcej na temat:  Trójka społeczeństwo Elżbieta Korczyńska niepełnosprawni niepełnosprawność taniec